En ünlü golf oyuncuları

En ünlü golf oyuncuları

Golf oyunu açık alanda oynanan bir oyundur. Oyundaki amaç belirlenen noktalardaki çukurlara golf sopaları ile topu sokmaktır. Bu sporu yapan oldukça ünlü oyuncular bulunmaktadır. Bu yazımızda bu oyuncuları derledik.

Tiger Woods

Asıl ismi Eldrick Tont Woods olan oyuncu Amerika Açık, Britanya Açık, The Masters, PGA Şampiyonası turnuvalarını spor kariyeri boyunca defalarca kez kazanmıştır. Amansız oyunundan ve keskin vuruşlarından kaynaklı “Tiger” unvanını alan oyuncu bu unvanın hakkını fazlasıyla vermektedir. 30 Aralık 1975 yılında doğan ünlü siyahi sporcu 1996 senesinde ilk olarak PGA Şampiyonası’nda kendisini göstermiştir. 

Sadece kazandığı turnuvalarla değil kazandığı paralarla da kendisinden söz ettirmeyi başarmış olan Tiger Woods bir rivayete göre saniyede 140 USD kazanan dünyanın sayılı zenginlerinden biri. Başarılı oyunları ile pek çok rekora imza atan Woods geçirdiği trafik kazası nedeniyle hayranlarını da oldukça üzmüştür.

Jack Nicklaus

21 Ocak 1940 doğumlu olan sporcu aslen Amerikan kökenlidir. Dünyanın bir diğer en başarılı ve en ünlü golfçülerinden biri olarak adını golf tarihine altın harflerle yazdırmayı başarmış bir yıldızdır. Golf kariyerine şöyle bir bakıldığında Jack Nicklaus 18 birincilik, 19 ikincilik ve 9 üçüncülük kazanmış ve Tiger Woods ile yarışabilecek potansiyelde bir sporcudur. Altın Ayı lakabına ve aldığı maç sayısına bakıldığında gerçekten de sporcunun bu lakabı almayı hakkettiği söylenebilir. Aman vermez bir oyuncu olan Jack Nicklaus girdiği maçlarda galibiyeti alabilmek adına tüm hünerlerini elini hiç korkak alıştırmadan sergilemektedir. Tiger Woods ile paylaştıkları en iyi golf oyuncusu koltuğunda hakkıyla oturabilen sporculardan biridir.

Ben Hogan

Geleceğinin parlak olacağı düşünülmüş hatta Jack Nicklaus’un kırdığı rekorları alt edebileceği ön görülen başarılı bir golf oyuncusu idi. Ben Hogan. Golf oyununa sadece pratikte değil aynı zamanda kuramsal olarak da katkılarda bulunmuş olan Amerikan asıllı ünlü golf oyuncusu dünyanın en iyileri arasına adını altın harflerle yazdırmayı başarmış olan sayılı isimler arasında yer almaktadır. Oyunlardaki başarısı sadece amatör izleyicileri ve oyuncuları etkilemekle kalmamış kısa sürede golf otoritelerinin de saygıyla andıkları isimlerden biri haline gelmeyi başarmıştır. Geçirdiği trajik bir trafik kazası sebebiyle hayatını kaybetmiş olan Ben Hogan golf tarihine çoktan adını altın harflerle yazdırmayı başarmıştı. Maçlarında gösterdiği üstün performans ve oyun stiliyle bugün dahi saygıyla anılmaktadır.

Bobby Jones

Altı yaşında ilk turnuvasını kazanmış olan Bobby Jones amatör golfçü olarak tanınsa da ismi, dünyanın en iyileri arasında yerini almıştır. Turnuvaların kralı olarak anılan ünlü golf oyuncusu Bobby Jones PGA turunda 9 kez galibiyet kazanmıştır. Toplamda 13 galibiyeti olan başarılı sporcu üstün yetenekleri ve vuruş becerisiyle gerçekten kendisine turnuvaların kralı denmesini sonuna kadar hakkeden sporculardan biriydi. Hem açık hem de kapalı turnuvalarda üst üste galibiyetler alan oyuncu kısa sürede golf severlere ve golf otoritelerine kendisini kolaylıkla tanıtmayı başarmıştır. Çocukluğundan edindiklerini oyununa fazlasıyla yansıtmış olan oyuncu 18 Aralık 1971 yılında hayata veda etmiştir.

img

Mustafa

Kurucu/Müdür

Yorumlar

img