Kendinizi geliştirmek  için yapılacaklar!

Kendinizi geliştirmek için yapılacaklar!

Daha kültürlü bir insan olmak her insanın hayat felsefesi olmalı. Bu. Sebeple kültür seviyemizi arttıracak yolları, kendimizi gelistirmek için yapılacakları bu yazımda derledim. Keyifli okumalar! 

Gezin 

Gezebildiğiniz kadar gezmeye çalışın. Farklı yerler görün. Bu kültür haznenizi geliştirmekle kalmaz, görsel hafızanızıda geliştirir. 

Okuyun

Bilimsel , kültüler makaleleri , dergileri, kitapları bol bol okuyun. Okumak hem hafızanızı kuvvetlendirecektir hem de yeni bilgiler öğrendiğiniğiniz için daha fazla konu hakkında yorum yapabilecek seviyeye gelecksiniz. 

Araştırın 

​​​​​​Olabildiğince araştırma yapın . Araştırma yaparken kendinizi kısıtlamayın. Belli komular üzerinde durmayın. Sadece size faydası olup olmayacağı konusundan emin olduktan sonra faydalı  her konuyu araştırın.  

Dil öğrenin 

Elinizde olduğunca ulusal dilleri öğrenin. Bu hem iş hayatınızda hem de günlük sosyal hayatınızda çok işinize yarayacaktır. 

Hobiler edinin 

Bir konuyu hobi edinin o konuda araştırmalar yapın. Seminerlere katılın. Bu size hayatınız boyunca uğraşacağınız bir meşkale sağlayacaktır.  

Meraklı olun! 

Merak duygusu sizin yeni şeyler keşif etmenizi ​​​etmenizi sağlar. Faydalı konularda merak duygusu çok işinize yarar. 

İzleyin.

Elinizde olduğunca faydalı filmler, diziler izleyin. Film galalarına katılın. Bu olaylara farklı bir bakış açısı kazanma ve izleme yeteneği gibi size bir çok fayda sağlayacaktır. 

Yorum yapın. 

Farklı konularda yorumlar yapın. Tartışmalara katın. Bu sizin yorum yapma kabiliyetinizi arttırıp, olaylara farklı pencerelerden bakmanızı saglayacaktırg. ​​​

 

​​​

 

 

​​

img

Esad

Garip yazılar yazan garip kişi.....

Yorumlar

img