Sinemada film daha zevkli nasıl izlenir ?

Sinemada film daha zevkli nasıl izlenir ?

Sinemada film izlemeye çoğu insan bayılır. Sinemada film izlemeyi  birkaç taktik uygulayarak daha zevkli hale getirebiliriz.Bu taktikleri maddeler şeklinde işledik. Keyifli okumalar! 

Koltuk seçimi 

Koltuğunuzu kesinlikle en ön ve en arkadan seçmeyin orta yerlerden seçmeye çalışın bu size daha rahat şekilde film izlemenizi sağlar. 

Ses sistemleri 

Hoparlör sistemine çok yakın bir konumda oturmayın bu sizin kulağınızda çok yüksek ses gelmesini sağlar ve rahat edemezsiniz.  

Yemek yemek 

Sinemda çoğu insan yemek yer. Ama yemek yerken filmi kaçırdığını farkına varmaz. Bu sebeple tok karnına sinemaya gitmek, sinemada bir şey yememek filme daha çok odaklamanızı sağlar. Bu sebeple daha kaliteli bir şekilde filmi izlersiniz.  

Arka koltuk 

​​​​​​Arka koltuğun boş olması sizin için avantajdır. Arkanızda oturan küçük bir çocuk koltuğu tekmelerken emin olun zevkli bir film izlenmez.  : ] Bu sebeple seçtiğiniz koltuğun olabildiğince arkasının boş olduğundan emin olun.  

Akşam seansları  

Akşamları sinemalar çoğunlukla boş olur. Daha sesiz bir ortamda film izlemek istiyorsanız akşam aşamalarını tercih edin.  

​​​​​Kirli salonlar 

Herkes temiz yerleri sever. Bu sebeple sinemaya giderken de önceden gittiğiniz, bildiğiniz salonlara gidin. Yoksa aklınız sürekli etraf temiz mi ? düşüncesinden filme odaklanamaz 

 

Umarım yazımız faydalı olmuştur. İyi seyirler!

img

Mustafa

Kurucu/Müdür

Yorumlar

img