Telefon seçiminde dikkat edilmesi gerekenler!

Telefon seçiminde dikkat edilmesi gerekenler!

Telefon işlerimizi yonettigimiz, yakınlarınıza ulaştığımız ve bunun gibi bir çok şeyi yapabildiğimiz bir cihazdır. Bu sebeple telefon seçimi önemli bir konudur. Yazımızda bunu işledik. İyi okumalar! 

Fiyat 

Alacağınız telefonun en az bir aylık fiyat analizini yapın.  Fiyat değişim grafiğine göre seçiminiz yapın .

İkinci el 

Mümkün olduğunca bitince el telefon almaya çalışın. Ama eğer ikinci el alacaksanız IMEI numarasını mutlaka kontrol edin. Sadece güvendiginiz kişilerden ikinci el telefon alın. 

 

Kronik hata 

Alacaginiz telefonun kronik bir hatası, her modelinde aynı rahatsizligin olup olmadığını iyice araştırın. 

Yetkili satıcı 

Telefonu aldığınız yerin yetkili satıcı olup olmadığını mutlaka kontrol ededin. Sonra garantiye gitmesi gerekirse bu yerlerden aldığınız için kendinize teşekkür edeceksiniz. 

Telefonun özellikleri 

Telefonu almadan özelliklerini araştırın gerçekten size gerekli özelliklerin olup olmadığından emin olmadığınız  telefonları almayınız. 

Kılıf problemi 

Piyasaya bazı yeni çıkan telefonların kılıfları çok geç çıkabiliyor. O kadar masraf ettikten sonra insan korumak istiyor haliyle : ]  Bu sebeple alacağınız telefonun kılıfı piyasada var mı kontrol ediniz.  

Alternetif modeller bulun 

Eğer aklımızda hala şüphe varsa alternetif modeller bulun bunlarla karşılaştırın. Bir telefon tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir. Burada önemli seçim gerçekten sizin için gerekli özelliğin olduğu telefonu seçmekte.  Bu sebeple alternatif modeller bakış açınızı genişletecektir ve daha doğru bir seçim yapmanıza yardımcı olacaktır.  

Güncelleme 

Telefonunuzun hala güncelleme alıp almadığını kontrol ediniz. Güncelleme aldıkça telefonlar geliştiği için güncelleme alan telefonları tercih ediniz.  

Umarız yazımız faydalı olmuştur!

 

 

​​

img

Mustafa

Kurucu/Müdür

Yorumlar

img