Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler!

Televizyon alırken dikkat edilmesi gerekenler!

Televizyon alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunları yazımızda işledik keyifli okumalar! 

İlk olarak televizyonunuzu hangi odanız için alacağınıza dikkat etmelisiniz. Bazı kişiler mutfağa dahi televizyon koymaktadırlar. Eğer oturma salonu olarak kullandığınız yer metrekare olarak geniş ise televizyonunuzun ebatına yani ekran genişliğine dikkat etmelisiniz. Çünkü mutfaklara daha çok minimal televizyon kullanılması göz sağlığı açısından oldukça önemli kabul edilmektedir. İnç olarak belirlenen TV ebatlarını sizler odanızın veya kullandığınız ofisinizin metrekaresine göre belirlemelisiniz.

İkinci dikkat edilmesi gereken ise teknik özellikler olmalıdır. Cep telefonlarında, bilgisayarlarda önemli olan teknik özellikler her teknolojik üründe olduğu gibi televizyonlarda da önemlidir. Bilindiği gibi işletim sistemi her daim önemlidir. İşletim sistemini android ya da diğer sistem olan web sistem kullanılabilir. Buradaki fark tabi ki kullanıma yönelik olacaktır. Çünkü genellikle televizyonlarda artık internette kullanılmaktadır. Özellikle son zamanlarda sanal platformlarda abonelikler televizyonların internete bağlılığının önemini göstermektedir. Android sistemler tıpkı bilgisayarlar gibi yazılım güncellemesi yapmaktadır.

Ekran çözünürlülüğü; bu konuda tıpkı cep telefonları, tabletler, bilgisayarlar gibi direkt olarak ekranlı eşyalarda bir çözünürlülük söz konusudur. Buna dikkat etmeniz önemli bir konu olacaktır.

Günümüzde Televizyonun Önemi

Televizyon; günümüzde teknolojinin gelişmesi ile artık her evde bulunmaktadır. Beyaz eşya denilince akıllara buzdolabı, derin dondurucu, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırın, küçük ev aletleri derken şimdi de televizyon da beyaz eşya sınıfına girdi. Genellikle yeni evli çiftler bu saydıklarımızı paket olarak almaya çalışmaktadır. Firmalar son yıllarda çok farklı özelliklerde televizyonlar üretmektedir. Ve bu ürünlerin satıcılara ulaşması için farklı kampanyalar sunmaktadır.

Bu Yılın Son Sistem Televizyon Modelleri 

Her elektronik ürünlerde olduğu gibi televizyon kısmında da öncelikle dikkat etmeniz gereken konu televizyonun ya da bilgisayarınızın markası değil direkt olarak kullanım amacınıza yönelik olarak özellikle teknik özelliklere dikkat etmektir. Yani aslında marka tavsiye etmek pek doğu olmayabilir. Özelikle LG diğer marka televizyonlar her yıl yeni bir seri sunmaktadırlar. Sizler ilk kez TV alıyorsanız tavsiyemiz tabi ki teknik özellikler olacaktır. Diğer önemli konu da son olarak yetkili servisi kolay bulunana, özellikle garanti takibinde önemlidir.

4K nedir?

4K basit manada ekran çözünürlülüğü olarak ifade edilen bir kavramdır. Video izlerken ya da film izlerden dikkat ederseniz bazı 720p ve 1080p şeklinde ifadeler vardır. Bunlar ekran çözünürlülüğü olarak ifade edilmektedir.

2. El TV Alırsam Sorun Yaşar Mıyım?

2.el ev eşyaları ve elektronik cihazlar oldukça popüler olmaya başladı. Bunun nedeni dolar kurunun artması ile birlikte fiyatların fazla yüksek olmasıdır. Eğer bütçeniz ikinci el TV almaya daha uygunsa alınmasında bir sakınca yoktur. Ancak yine de teknik kısmında iyi teknik özellikli televizyon almanız doğru olabilir.

img

Esad

Garip yazılar yazan garip kişi.....

Yorumlar

img