Yeni taşındığınız bir şehri tanıma

Yeni taşındığınız bir şehri tanıma

Taşınmak zor ve alışılması zor bir süreçtir. Bu yazımızda bir sehirddnbaska bir sehirr taşındığınız zaman o şehri tanıma yollarını maddeler şeklinde işledik.Keyifli okumalar. 

Şehir merkezi 

Şehri gezmeye şehir merkezinden başlayın. Çünkü şehirin ana merkezi orasıdır temel, önemli işlerinizi oradan kolayca halledebilirsiniz.  

Toplu taşıma 

Şehrin toplu taşıma sistemini öğrenin. Biniş duraklarını, kart dolum istasyonlarının kullanımını öğrenin. 

Müzeler&turistik yerler 

 Şehrin tarihini öğrenmeye çalışın, müzeleri turistlik yerleri gezin. Bu konularda araştırma yapın. 

Hastaneler 

Yakınınızda ki hastaneleri öğrenin, Şehri tanımadan önce acil bir hastalık durumu söz konusu olursa önceden hastanelerin yerlerini bilmek çok işinize yarayacaktır. 

Şehir durumu 

Şehir hakkında araştırma yapın. Su kesintilerinin, elektrik kesintilerinin ne sıklıkta olduğunu öğrenin. Olası bir kesintiye karşı  önlemlerinizi önceden almak işinize yarayacaktır.

Fiyat araştırması 

​​​​​​İldeki ortalama ürünlerin fiyatları öğrenin. Yeni taşındığınız için fiyat farklarını öğrenmek alışverişte tasarruf etmenizi sağlayacaktır .  

Acil toplanma alanları 

Yakınınızda ki acil toplanma alanlarına gidin. Konumlarını öğrenin. Bu sizin olası bir afet anında kurtulmanızı sağlayabilir . 

Artık hazırsınız. Yeni şehire alışmaya çalışın ve rahat olun. Yeni ortamlar bazen stresli ve gergin olabilir ama zamanla hepsi yoluna girecektir.....

 

​​​

 

img

Mustafa

Kurucu/Müdür

Yorumlar

img