Yurt Dışına gezmeye gidecekler için öneriler

Yurt Dışına gezmeye gidecekler için öneriler

Yurt dışına gezmeye gidecek kişiler için önerilerimizi bu yazımızda derledik.Keyifli okumalar!

Bilet

Biletinizi mümkünse seyahatinizden bir iki hafta önce alın. Bilet fiyat farkları önceden aldığınız için çok olabilir.

Kesin emin olun! 

Seyehate çıkmaktan kesin eminseniz işlemleri başlatın.Çünkü uluslar arası işlemler zorlayıcı, masraflı olabilirler. Bu sebeple kesin emin olmadan bir işlem yapmayın. 

Evraklar 

Pasaportunuzu, kimlik kartınızı , gerekli kartlarınızı yanınızdan ayırmayın. Her an gerekebilirler 

Eğer bir hastalığınız varsa... 

Eğer bir hastalığınız varsa önceden kan grubunuzu, ve acil durumda iletişime geçilebilecek kişileri bir kağıda yazıp cebinizde bulundurun. Eğer bayılma söz konusu olur ise sizi gören kişilere büyük bir kolaylık olacaktır bu. 

Konaklama 

Kalacağınız oteli önceden arayıp rezervasyon yaptırın . Rasgelle bir otelde kalmayın. Otelin günlük fiyat farklarına bir kaç siteden kontrol edin. 

Şehir içi ulaşım 

Şehirde araç kiralama mı yoksa toplu taşıma mı uygun önceden araştırıp karar verin. Bunu önceden planlamak çok kolaylık sağlayacaktır. 

Müzeler&gezilecek yerler 

Gezeceğiniz yerleri önceden planlayın. Bu size hem orada karışıklık olmasını engelleyecek hem de zamandan tasaruf etmenizi sağlayacaktır. 

Yanınıza sözlük alın 

Yanınıza gideceğiniz ülkenin mutlaka resmi dilinin sözlüğünü alın. Bu bazı İngilizcenin az bilindiği yerlerde çok işinize yarayacaktır. 

Bavul 

Yanınıza ne kadar lazımsa o kadar elbise alın. Gereksiz eşyalardan kaçının. Bu hem sizi yormayacak kadar eşya taşımanızı sağlar, Hem de ekstra bavul ücreti ödemenize gerek kalmaz. 

Para 

Yanınıza az da olsa o ülkede kullanılan para biriminden biraz para alın. orada para bozduracaksanız bile uçaktan iner inmez taksi vb. için lazım olabilir. 

Yolculukta yanınıza almanızı tavsiye ettiğimiz malzemeler :             

Güneş gözlüğü, bir miktar su, peçete, sevdiğiniz bir kitap ve huzur....

 

img

Mustafa

Kurucu/Müdür

Yorumlar

img